Võime julgelt väita, et Viber, WhatsApp Viberi ülevaade: kas laialt levinud sõnumsiderakendus ja privaatsus võivad koos käia? ja Messenger on kõige populaarsemad tasuta kiirsõnumitoojad maailmas.
Väidetavalt seetõttu ei peeta neid liiga turvaliseks – privaatsed messengerrakendused on nišiturg, mida peetakse sageli veidi raskemini kasutatavaks või funktsioonide osas piiravamaks. Privaatsus on kindlasti olnud probleemiks nii WhatsAppi kui ka Messengeri jaoks, nagu on näidatud WhatsAppi uues privaatsuspoliitika vaidluses .
Siiski tundub, et Viber võtab turvalisust tõsiselt, vähemalt tõsisemalt kui paljud teised peavoolu sõnumitoojad.
Kas Viber täidab selle lubaduse ja kas seda saab realistlikult võrrelda privaatsete kiirsõnumite saatjatega?
Mis on Viber?
Viber Messenger on VoIP (Voice over Internet Protocol) platvorm, mis võimaldab kasutajatel suhelda läbi krüptitud tekstsõnumite, saata helisõnumeid, jagada faile ning alustada hääl- ja videokõnesid.
Selle asutasid 2010 aastal Talmon Marco ja Igor Magazinnik, et hõlbustada kaugsuhteid. Tegelikult oli Marco ise sel ajal kaugsuhtes ning pidas oma tüdruksõbraga riigipiiride kaudu suhtlemist tüütuks ja kulukaks.
Esialgu ei toonud Viber tööfunktsiooni e-posti andmebaas esimese kahe aasta jooksul tulu. Seda muudeti kleebiste poe kasutuselevõtuga ja kasutajatelt Viber Outi häälkõnede eest tasu võtmisega. Sellest ajast alates on Viber avanud oma platvormi ka ettevõtetele ja reklaamijatele.
2014. aastal omandas ettevõtte Jaapani rahvusvaheline ettevõte Rakuten, muutes selle nime 2017. aastal Rakuten Viberiks.
Paigaldamine ja seadistamine: plussid ja miinused
Viberi seadistamiseks 7 most popular articles on our blog peate selle oma App Store’ist/Google Play poest alla laadima, installima ja sisestama oma telefoninumbri, et saada kinnituskood. Koodi sisestamisel palutakse teil luua kasutajanimi ja oletegi valmis.
Esimene probleem on siin tõsiasi, et Viber nõuab teie telefoninumbrit. Kui olete huvitatud turvalistest kiirsõnumite saatjatest, avastate, et mõned võimalused töötavad ilma teie telefoninumbrita. Üks näide sellest on Threema .
Teine probleem on see, et teie konto seotakse teie telefoninumbriga. Seadme vahetamiseks peate oma konto desaktiveerima, oma sõnumid eksportima ja seejärel andmed uude seadmesse importima. Samuti ei saa te Viberit kasutada korraga mitmes seadmes.
Installimise ajal palub Viber teil anda rakendusele juurdepääs oma kontaktiloendile, et saaksite lihtsalt saata Viberi sõnumeid ja helistada inimestele, kes on oma kontaktide hulgast, kellele rakendus on installitud. Kuigi see on mugav funktsioon, on see ka potentsiaalne ohutuse punane lipp ja midagi, mida turvalisemad sõnumitoojad ei luba või vähemalt üritavad piirata.
Põhifunktsioonid
Viberi põhifunktsioonid
Nagu kõik suuremad beb directory kiirsõnumitoojad, on ka Viberil tuttav disain, mida me kõik intuitiivselt kasutada oskame. Teie avaekraan koosneb kõigist teie aktiivsetest vestlustest ja ühe neist puudutamine avab vestluse.
Samuti saate alustada uut vestlust, klõpsates paremas alanurgas lillat ikooni “Koosta”. Kui olete seda teinud, näete kõigi Viberis olevate kontaktide loendit koos valikutega grupivestluse loomiseks ekraani ülaosas.
Avaekraanil on paremas alanurgas lihapallide menüü (kolm horisontaalset punkti), mis võimaldab juurdepääsu mitmetele seadetele ja valikutele. Sealt leiate kleebiste turu – ühe Viberi kaubamärgifunktsioonidest, mis võimaldab teil alla laadida tasuta ja tasulisi kleebiseid või laadida üles oma kleebistepakette.
Lihapallimenüüst leiate oma seaded:
siin saate muuta privaatsust, märguandeid, välimust ja mitmesuguseid muid valikuid. Näiteks saate juhtida, kas Viber soovitab teid inimestele, kes võivad teid tunda, peita teie võrguoleku ja määrata, kes saavad teid gruppidesse lisada.
Jaotises „Välimus” saate muuta oma teema heledaks ja tumedaks. Saate valida ka kohandatud vestlustausta, kuigi võite avastada, et valikuid pole liiga palju.
Meeskonnavestluse ja täiustatud suhtlusrakenduse funktsioonid
Viber-vestlus mitme sõbra ja kolleegiga on lihtne: puudutate nuppu “Koosta” ja valige “Uus grupp või kogukond”. Lisage oma kontaktid rühma ja oletegi valmis.
Grupivestlused on üsna sarnased
üks-ühele vestlustele. Saate sõnumitele reageerida ja neile vastata, GIF-e saata, faile üles laadida ning hääl- või videosõnumeid saata. Saate ka teisi inimesi märkida, et saata neile tõukemärguanne, kui vestlus on vaigistatud.
Küsitlused on seevastu ainult meeskonnavestluste jaoks . Selle funktsiooni abil saate hõlpsalt teha rühmaotsuseid, esitades kogu vestlusele küsimuse ja lisades nii palju vastusevalikuid, kui soovite.
Saate alustada rühmahääl
Ja videokõnesid, kuid ainult kuni 60-liikmelistes rühmades.
Üks asi, mis grupivestlustes puudub, on kaduvate sõnumite funktsioon. Tavalises vestluses on teie aktiivse vestluse allosas, otse tekstivälja all, väike kellaikoon. Selle ikooni puudutamine lülitab sisse kaovad sõnumid ja küsib enne kustutamist, kui kaua soovite sõnumit alles jätta.
Viber seab failide jagamisele
Ka 200 MB piirangu Viberi ülevaade: kas laialt levinud sõnumsiderakendus ja privaatsus võivad koos käia? nii kahe inimese kui ka grupivestluste jaoks. Kuigi see on sõpradevaheliste vestluste jaoks enam kui piisav, võib see olla liiga piirav ärivestluste või mis tahes põhikoostöö jaoks.
Vaadake meie organisatsiooni rakenduste ülevaates mõnda muud rakendust, mis hõlbustavad meeskonnatööd tõhusamalt .
Hääl- ja videokõned
Hääl- ja videokõned
Viberi rakendus on ehk kõige kuulsam oma häälkõnede või Voice over Internet Protocol funktsioonide poolest. See pakub usaldusväärseid ja stabiilseid häälkõnesid Interneti kaudu, olenemata sellest, kust ja kuhu helistate.
2014. aastal tutvustas Viber videokõnesid, võimaldades üksikisikutel ja rühmadel suhelda veelgi kaasahaaravamal viisil.
Kõnekvaliteet – eriti Viberi ülevaade: kas laialt levinud sõnumsiderakendus ja privaatsus võivad koos käia? videokõnede puhul – on üllatavalt hea, arvestades asjaolu, et kõik toimub kahe nutitelefoni ja tavalise internetiühenduse kaudu. Te ei koge peaaegu katkestusi ja häälemoonutusi, samas kui täielik ühenduse katkemine on väga haruldane ja juhtub ainult halva Interneti-signaali korral.
Veel üks muljetavaldav funktsioon on see, kui hõlpsalt saate kõne nutitelefonist töölauarakendusse üle kanda. Rakendus ületab isegi märguandeid, nii et te ei sega kõnede ajal tähelepanu.
Üldiselt on Viber nutitelefoni abil VoIP-kõnede jaoks üks parimaid võimalusi. Kui soovite kasutada Viber Outi valikut ja helistada mobiiltelefonidele ja lauatelefonidele, millel pole isegi Viberit installitud, saate selle teenuse eest maksta. Sel juhul saate Viberi kõnetariifidega tutvuda siin .